„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" na Bemowie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" na Bemowie

Data publikacji 20.06.2017

Policjanci z wolskiej profilaktyki społecznej uczestniczyli w kolejnym pikniku, tym razem organizowanym przez Automobilklub przy ul. Powstańców Śląskich. Podczas imprezy uczestnicy mogli zobaczyć policyjny radiowóz oraz motocykl i zrobić odbitkę dłoni. Tematem przewodnim, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, było bezpieczeństwo nad wodą. Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kolejny raz policjanci z Woli wzięli udział w pikniku zorganizowanym na terenie Automobilklubu w Warszawie. Policjanci z Woli przygotowali dla najmłodszych naszych mieszkańców wiele atrakcji. Podczas imprezy jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko, na którym dla najmłodszych czekały rozmaite atrakcję. Każdy z chętnych mógł wsiąść do radiowozu oraz zrobić sobie odbitkę dłoni.

Spotkanie z policjantami jest również okazją do wyuczenia u dzieci zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, np. podczas kontaktu z nieznajomymi oraz zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem, który jednak był poruszany najczęściej, było bezpieczeństwo nad wodą. 

ms