Aktualności

Uczniowie z wizytą w wolskiej komendzie rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą

Wolską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 222 przy ul. Esperanto 7a. Podczas wizyty uczniowie rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w drodze do szkoły. Uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów. Dzieci otrzymały również ulotki zawierające informację jak być bezpiecznym nad wodą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wolska komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 222 przy ul. Esperanto 7a. Kom. Joanna Malina z profilaktyki społecznej przeprowadziła z uczniami drugiej klasy pogadankę na temat bezpiecznych zachowań. Przypomniała o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca, wskazała, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas wakacji, a także podczas przebywania nad wodą.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, które związane były ze zwiedzaniem wolskiej komendy. Dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Uczniowie zwiedzili również dyżurkę, a także obejrzały z bliska policyjny radiowóz. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

ms

  • Wizyta dzieci w wolskiej komendzie
  • Wizyta dzieci w wolskiej komendzie
  • Wizyta dzieci w wolskiej komendzie
  • Ulotki "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"