„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" na Woli - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" na Woli

Sobotni dzień na Woli minął pod znakiem bezpieczeństwa i profilaktyki. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 234 przy ul. Esperanto 5 odbył się piknik szkolny. Przedsięwzięcie to miało charakter imprezy edukacyjno-rekreacyjnej, podczas której uczestnicy mogli zobaczyć policyjny radiowóz oraz motocykl i zrobić odbitkę dłoni. Tematem przewodnim, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, było bezpieczeństwo nad wodą. Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Kolejny raz  policjanci z Woli wzięli udział w festynie zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 234 przy ul. Esperanto 5. W minioną sobotę policjanci z Woli przygotowali dla najmłodszych naszych mieszkańców wiele atrakcji. Podczas imprezy jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko, na którym dla najmłodszych czekały rozmaite atrakcję. Każdy z chętnych mógł wsiąść do radiowozu oraz zrobić sobie odbitkę dłoni.

Spotkanie z policjantami jest również okazją do wyuczenia u dzieci zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, np. podczas kontaktu z nieznajomymi oraz zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem, który jednak był poruszany najczęściej, było bezpieczeństwo nad wodą.  Zapraszamy na fotorelację.

ms

  • Policjanci na pikniku
  • Policjanci na pikniku
  • Policjanci na pikniku