Napadł na kobietę, trafił do aresztu na trzy miesiące - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Napadł na kobietę, trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 12.06.2017

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie rozboju. Z ustaleń wynika, że sprawca napadł na kobietę, przewrócił ja na ziemię, podduszał, przytrzymywał za ręce i żądał pieniędzy. Kiedy spostrzegł idące ulicą osoby, zaraz uciekł. Zaalarmowani funkcjonariusze, niedługo po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. 34-latek usłyszał zarzut i trafił do aresztu na trzy miesiące.

Po godzinie 23 policjanci z komisariatu na Bemowie zostali zaalarmowani o tym, że doszło do napaści na kobietę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pokrzywdzona została napadnięta przez mężczyznę, który przewrócił ją na ziemię, przytrzymywał za ręce i podduszał, po czym zażądał wydania pieniędzy. Kobieta wołała o pomoc. W pewnej chwili na widok idących ulicą mężczyzn, napastnik uciekł.

Mundurowi posiadając rysopis podejrzanego o napaść, w trakcie poszukiwań, spostrzegli mężczyznę, który na ich widok próbował podjąć próbę ucieczki. 34-latek został zatrzymany, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ok. dwóch promili alkoholu w organizmie.

Jacek G. trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

ms