Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do pojazdów

Data publikacji 08.06.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli, dzięki dobremu rozpoznaniu, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pojazdów. Z ich ustaleń wynika, że sprawca wybijał szyby w zaparkowanym pojazdach po czym dokonywał kradzieży sprzętu elektronicznego. W taki sposób naraził pokrzywdzonych na straty wynoszące łącznie ok. 3500 zł. Rozpoznany na nagraniu monitoringu został zatrzymany. Piotr W. usłyszał łącznie trzy zarzuty w recydywie. Do wszystkich przyznał się.

Do komendy na Woli zgłosili się pokrzywdzeni, którzy zawiadomili o kradzieży z włamaniem do ich pojazdów. Z ustaleń wynika, że sprawca przedostał się do pojazdów poprzez wybicie szyb, a następnie dokonał kradzieży rzeczy znajdujących się w pojazdach, m.in. sprzętu elektronicznego oraz siedem wędek wraz z akcesoriami. Straty zostały oszacowane na kwotę ok. 3500 zł.

Kryminalni rozpoczęli ustalenie osoby za to odpowiedzialnej. Po przejrzeniu zabezpieczonego nagrania monitoringu, od razu rozpoznali, znanego im, 30-letniego Piotra W. który kilka tygodni temu był zatrzymany do kradzieży łańcuszków. 30-latek był już w przeszłości karany, dwa lata temu opuścił więzienne mury po czterech latach pobytu. Piotr W. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży z  włamaniem do pojazdów w warunkach recydywy. Do zarzucanych czynów 30-latek przyznał się.

ms