Odpowie za oszustwo - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za oszustwo

Data publikacji 05.06.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy doprowadzili do wolskiej komendy mężczyznę zatrzymanego na podstawie nakazu prokuratorskiego. Adam Z. usłyszał zarzut oszustwa. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zawarł umowę kupna sprzedaży pojazdu po czym nie wywiązał się z zawartej umowy oraz zamiaru dokonania wpłat za pojazd. Do zarzucanego czynu podejrzany przyznał się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Do komendy na Woli zgłosił sie pokrzywdzony, który zawiadomił o oszustwie. Z ustaleń i okoliczności zdzarzenia wynika, że sprawca zawarł z nim umowę kupna sprzedaży pojazdu m-ki Hyundai. Jak się okazało, mężczyzna nie wywiązywał się z zawartej umowy oraz nie dokonywał żadnych wpłat pieniędzy za pojazd. W taki sposób pokrzywdzony został narażony na straty sięgające ok. 3 tys zł.

Na podstawie nakazu prokuratorskiego Adam S. został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa. Do zarzucanego czyny mężczyzna przyznał się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

ms