Powybijał szyby w oplu, teraz za to odpowie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Powybijał szyby w oplu, teraz za to odpowie

Data publikacji 31.05.2017

Policjanci z wolskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Z informacji jakie posiadali, wynikało, że sprawca idąc ulicą, w pewnej chwili, wybił szyby w zaparkowanym oplu oraz spowodował swoim zachowaniem wgniecenie karoserii pojazdu. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły ok. 2550 zł. 22-latek był pod wpływem alkoholu i miał niemalże dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

Było około 5 nad ranem. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zostali zaalarmowani o tym, że doszło do uszkodzenia mienia. Na miejscu zastali świadka zdarzenia oraz ustalili okoliczności. Okazało się, że mężczyzna idąc ulicą, w pewnej chwili wybił szyby w zaparkowanym oplu, a następnie wgniótł karoserię pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego Patryka T. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma niemalże dwa promile alkoholu w organizmie. 22-latek trafił do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy zgromadzili materiał dowodowy. Po ustaleniu wartości strat przez pokrzywdzonego, podejrzany usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ms