Aktualności

12 i 13 latek próbowali za pomocą noża wymusić pieniądze od małoletnich

Data publikacji 30.05.2017

Policjanci z wolskiego wydziału ds. profilaktyki i nieletnich pracowali nad sprawą dotyczącą rozboju z użyciem noża. Z ich ustaleń wynika, że dwóch nieletnich, w wieku 12 i 13 lat przy użyciu noża najprawdopodobniej próbowali wymusić pieniądze od małoletnich. Funkcjonariusze ustalili również, że mogą oni mieć związek ze zdarzeniami do których doszło tego samego dnia w marcu br., gdzie swoją postawą wymusili kradzież słodyczy oraz drobnych pieniędzy od pokrzywdzonych. Sprawa już trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

Do policjantów z wydziału profilaktyki i nieletnich z Woli docierały informacje o tym, że dwóch nieletnich posługując się nożem próbowali wymusić od małoletnich pieniądze. Specjaliści ds. nieletnich rozpoczęli ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem, do którego doszło w marcu br. ma dwóch chłopców, 12 i 13 latek. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego, policjanci ustalili nowe fakty.

Również w marcu br, tego samego dnia, ci sami nieletni swoją postawą wymusili od pokrzywdzonych słodycze i drobne kwoty pieniędzy. Dodatkowo, 13-latek jest podejrzewany o zmuszanie pod wpływem groźby innego pokrzywdzonego do kradzieży napoju ze sklepu.

Funkcjonariusze zatrzymali 13-latka, któremu w wolskiej komendzie zostały określone cztery czyny karalne, trzy dotyczące rozbojów, w tym jeden dotyczący usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zmuszania do określonego zachowania. Z uwagi na wiek drugiego z nieletnich, czynności z jego udziałem będzie najprawdopodobniej wykonywał sąd rodzinny.

Policjanci mając całość zgromadzonych dokumentów przekazali je już do sądu rodzinnego i nieletnich.

ms