Aktualności

Areszty za rozbój z użyciem noża, podżeganie i ukrycie rzeczy z napadów

Natychmiastowe i skuteczne działania pościgowe policjantów z Bemowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 27-letni Kamil G. podejrzany jest o trzy przestępstwa dotyczące rozboju z użyciem noża, drugi 41-letni Radosław K podejrzany jest o podżeganie do przestępstwa i ukrycie rzeczy pochodzących z napadów. Śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przekazali podejrzanych do prokuratury, gdzie obaj usłyszeli zarzuty. 41-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci  z  komisariatu na Bemowie zostali  zaalarmowani o tym, że w godzinach rannych w okolicach ul. Powstańców Śląskich i ulicy Osmańczyka  doszło  do napaści na kobiety. Z ustaleń wynika, że sprawca napadł na pokrzywdzone, groził nożem, a następnie dokonał kradzieży telefonów komórkowych oraz pieniędzy. Podczas trzeciego zdarzenia, nie udało mu się dokonać kradzieży telefonów z uwagi na wołanie o pomoc pokrzywdzonej. Kilkanaście patroli mundurowych natychmiast rozpoczęło poszukiwanie sprawców.

Funkcjonariusze  dysponując informacjami  na temat wyglądu mężczyzny podejrzewanego o napaść oraz okoliczności zdarzenia przypuszczali, że  mężczyzna nie  działał  sam. Podczas prowadzonych poszukiwań, w  pewnej chwili  spostrzegli dwóch  mężczyzn wsiadających do tramwaju. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych doprowadzili do zatrzymania tramwaju,  Kamil  G. i Radosław K. zostali zatrzymani. Przy jednym  z nich funkcjonariusze ujawnili telefony pochodzące z napadów.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który przekazali do prokuratury  wraz z zatrzymanymi. Kamil  G. usłyszał trzy zarzuty dotyczące rozboju z uzyciem niebezpiecznego narzędzia, Radosław K. usłyszał zarzut podżegania do przestępstwa i paserstwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów