Małżeństwo zatrzymane pod zarzutem sutenerstwa i kuplerstwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Małżeństwo zatrzymane pod zarzutem sutenerstwa i kuplerstwa

Data publikacji 25.05.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali małżeństwo podejrzane o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, od pewnego czasu udostępniali oni mieszkanie i przyjmowali korzyści majątkowe z uprawniania prostytucji. Śledczy zabezpieczyli ok. 4 tys. zł na poczet przyszłych kar. Beata D. i Maciej D. już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z ułatwianiem i czerpaniem korzyści finansowej z uprawiania nierządu. Z ustaleń wynika, że sprawcy pobierali pieniądze od kobiet za uprawianie nierządu, udostępniali do tego lokal, publikowali anonse na portalach internetowych oraz udzielali informacji o świadczonych usługach.

Sumienna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Beata D. i Maciej D. trafili do policyjnej celi. Śledczy zabezpieczyli pieniądze w wysokości ok. 4 tys. zł. na poczet przyszłych kar i grzywien. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście telefonów komórkowych i komputer. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanym osobom czerpanie korzyści z nierządu oraz ułatwianie uprawiania prostytucji. Podejrzani już usłyszeli zarzuty za sutenerstwo i kuplerstwo. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Teraz może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms