Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking

Data publikacji 23.05.2017

Zarzut stalkingu usłyszał w komisariacie na Bemowie Sławomir B. Z ustaleń jakie posiadali policjanci, wynikało, że mężczyzna uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne sms, dzwonił wielokrotnie i groził, że zabije. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Decyzją prokuratora, 56-latek został objęty dozorem policyjnym, ma nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z bemowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking. Z ustaleń jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że pokrzywdzona była nękana przez swojego oprawcę już od kilku miesięcy. Mężczyzna wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonej, wysyłał jej sms i, a także groził, że zabije. Okazało się, że Sławomir B. był już karany za znęcanie się nad żoną. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta w końcu zaalarmowała o wszystkim Policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 56-latkowi zarzut stalkingu. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ms