Kobieta zatrzymana pod zarzutem sutenerstwa i stręczycielstwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Kobieta zatrzymana pod zarzutem sutenerstwa i stręczycielstwa

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali kobietę podejrzaną o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, od pewnego czasu udostępniała mieszkanie i przyjmowała korzyści majątkowe z uprawniania prostytucji. Śledczy zabezpieczyli ponad 8 tys. zł na poczet przyszłych kar. Ewelina D. już usłyszała zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z ułatwianiem i czerpaniem korzyści finansowej z uprawiania nierządu. Z ustaleń wynika, że sprawca pobierał pieniądze od kobiet za uprawianie nierządu, udostępniał do tego lokal, publikowali anonse na portalach internetowych oraz udzielał informacji o świadczonych usługach.

Sumienna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za te przestępstwa. 30-letnia Ewelina D. została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli środki pieniężne w wysokości ok. 8 tys zł. oraz 20 euro na poczet przyszłych kar i grzywien. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście telefonów komórkowych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanej czerpania korzyści z nierządu oraz ułatwiania uprawiania prostytucji. Podejrzana usłyszała zarzuty za sutenerstwo i stręczycielstwo. Za to może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Zabezpieczone przedmioty
  • Środki pieniężne zabezpieczone przez policjantów
  • Kobieta zatrzymana przez policjantów