Usłyszeli zarzut pobicia - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Usłyszeli zarzut pobicia

Data publikacji 09.05.2017

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadawali mu ciosy pięściami po twarzy i głowie w wyniku czego pokrzywdzony trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Filip G. i Adam W. usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że doszło do pobicia mężczyzny, który w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego podczas spożywania alkoholu. Obaj zadawali mu ciosy w twarz i głowę. W chwili zatrzymania tłumaczyli policjantom, że pokłócili się.

26-letni Filip G. i 40-letni Adam W. trafili do policyjnej celi. Mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że obaj mają ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci dozorem policyjnym.

ms