Trzech nietrzeźwych kierujących odpowie za jazdę po alkoholu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Trzech nietrzeźwych kierujących odpowie za jazdę po alkoholu

Data publikacji 08.05.2017

Policjanci ze stołecznej drogówki oraz funkcjonariusze z Bemowa zatrzymali łącznie trzech nietrzeźwych kierujących. obywatel Ukrainy miał niemalże promil alkoholu, drugi z mężczyzn 46-letni Mariusz Sz. ok. trzech promili, a 63-letni Krzysztof Z. miał wynik – dwa promile alkoholu w organizmie. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Stołeczna „drogówka” w godzinach wieczornych skontrolowała kierującego oplem. Kiedy tylko policjanci zaczęli z nim rozmawiać, natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał ok. trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego to obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma niemalże promil alkoholu w organizmie.

Trzeci z zatrzymanych mężczyzn to 63-letni Krzysztof Z. Mężczyzna prowadził pojazd mechaniczny mając ok. dwóch promili alkoholu w organizmie.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

Nietrzeźwi kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

ms