Zatrzymani za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 08.05.2017

Szybka i skuteczna reakcja policjantów z Bemowa doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że sprawca wyrwał pokrzywdzonemu z ręki zegarek, po czym kopnął go i uciekł. Funkcjonariusze widząc uciekającego mężczyznę natychmiast interweniowali. 30-letni obywatel Rosji trafił prosto do policyjnej celi, policjanci odzyskali skradziony zegarek.

Policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do kradzieży rozbójniczej. W pobliżu miejsca zdarzenia spostrzegli biegnącego mężczyznę. Po chwili zatrzymali go. Okazało się, że 30-latek wyrwał pokrzywdzonemu zegarek, który ten mu oferował do sprzedaży, po czym kopnął pokrzywdzonego i uciekł. Obywatel Rosji trafił do policyjnej celi, zegarek został zabezpieczony.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Bemowa. Policjanci przekazali podejrzanego 30-latka wraz z materiałem sprawy do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms