Aktualności

„Moja Komenda” - kontakt z Policją jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są zaproponowane przez Policję nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Dzielnicowi z Woli i Bemowa chcąc promować łatwiejszy kontakt mieszkańców ze stróżami prawa, przez cały czas rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. Zawierają one dane kontaktowe oraz opis policyjnych aplikacji.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa przez cały czas rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. W ostatnim czasie ulotki trafiły również do wolskiego Domu Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy, że w każdej ulotce zawarte są dane kontaktowego do dzielnicowego, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Zawiera ona również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” każdy  może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Policjanci odwiedzają codziennie podległe im rejony służbowe. Rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad. Dzielnicowi rozdają ulotki w spółdzielniach mieszkaniowych, zawieszali je na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych oraz w gablotach z ogłoszeniami znajdującymi się przy parafiach.

kgp/ms