Aktualności

Jego łupem było 12 past do zębów, odpowie za kradzież rozbójniczą

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 24-letniego Michała D. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący czyn mniejszej wagi. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca po dokonaniu kradzieży 12 past do zębów, zaatakował pracowników sklepu, którzy próbowali odebrać mu skradziony łup. Mężczyzna rzucił się na nich, szarpał i uderzał po całym ciele. 24-latek został zatrzymany przez wolskich policjantów i trafił do policyjnej celi. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że pracownicy sklepu ujęli mężczyznę po dokonaniu przez niego kradzieży 12 past do zębów na łączną kwotę 116 złotych. Zaraz po tym 24-latek rzucił się na nich i zadawał im ciosy po całym ciele. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali Michała D.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego wraz z materiałem sprawy do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący czyn mniejszej wagi. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie środka izolacyjnego wobec 24-latka. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów