Aktualności

Włamywacz usłyszał zarzut w recydywie, policjanci odzyskali skradziony łup

Data publikacji 27.04.2017

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy doszło do ustalenia i zatrzymania 26-letniego Kamila Z. podejrzanego o kradzież z włamaniem. Z ustaleń wynika, że sprawca włamał się do garażu skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości ok. 10.000 złotych. W chwili zatrzymania mężczyzny mundurowi ujawnili ukryty łup. W trakcie sprawdzeń okazało się, że 26-latek był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo. Podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy.

Po godzinie 8 policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Górczewskiej w jednym z garaży doszło do kradzieży z włamaniem. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że sprawca po pokonaniu zabezpieczeń, włamał się do pomieszczenia, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi. Straty zostały oszacowane w wysokości ok. 10.000 złotych.

Nie czekając długo mundurowi rozpoczęli ustalenie osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Policjanci dotarli do 26-letniego mężczyzny, który przebywał niedaleko od miejsca przestępstwa. W jego lokalu ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Kamil Z. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Odzyskany łup został zabezpieczony.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że 26-latek był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo. Podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

ms