Aktualności

Usłyszał 19 zarzutów kradzieży, policjanci odzyskali sprzęt o wartości ok. 13 tys. zł.

Data publikacji 26.04.2017

Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy były elektronarzędzia. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że obywatel Ukrainy ma na sumieniu jeszcze inne kradzieże, gdzie straty zostały oszacowane w wysokości ok. 26.000 złotych. Podejrzany usłyszał łącznie 19 zarzutów. Policjanci odzyskali część skradzionego towaru, który znajdował się w lombardach. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że łupem sprawcy były elektronarzędzia. 26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego ustalili, że mężczyzna ma związek z innymi kradzieżami, gdzie straty zostały oszacowane na kwotę ok. 26 tys. zł. Funkcjonariusze dotarli do lombardu, gdzie odzyskali część skradzionego towaru. Zabezpieczony sprzęt, o wartości ok. 13 tys. zł. wróci do właścicieli.

Podejrzany usłyszał łącznie 19 zarzutów kradzieży. W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms