Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 24.04.2017

Policjanci ze stołecznego ruchu drogowego w trakcie służby na terenie Bemowa i Woli zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu. Osoby te wykazały się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Stołeczna „drogówka” w godzinach wieczornych skontrolowała kierującego fiatem. Kiedy tylko policjanci zaczęli z nim rozmawiać, natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego to 26-letni Emil S. Mężczyzna kierował skodą i przekroczył dozwolona prędkość. Podczas kontroli okazało się, że nie tylko prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, ale również nie posiada przy sobie prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

We wszystkich opisanych powyżej sytuacjach nietrzeźwi kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

ksp/ms