Podejrzani o kradzież z włamaniem w rękach policjantów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Podejrzani o kradzież z włamaniem w rękach policjantów

Data publikacji 24.04.2017

Policjanci z Woli zatrzymali trzecią, ostatnią osobę podejrzaną o kradzież z włamaniem do komórek lokatorskich. Z ustaleń wynika, że sprawcy poprzez pokonanie zamków włamali się do komórek lokatorskich skąd ukradli rower, sprzęt elektroniczny oraz sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 50.000 złotych. Policjanci odzyskali część rzeczy pochodzących z przestępstwa. Radosław I. Piotr B. i Łukasz B. usłyszeli już zarzuty. Radosław I. usłyszał je w warunkach recydywy.

Od marca policjanci z wolskiej komendy pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży z włamaniem do komórek lokatorskich. Z ustaleń i okoliczności sprawy wynika, że po pokonaniu zabezpieczeń sprawcy włamali się po czym dokonali kradzieży roweru, sprzętu elektronicznego i sportowego. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 50.000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z  wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po analizie sprawy, zabezpieczonych śladach i zgromadzonym materiale dowodowym ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Funkcjonariusze odzyskali część rzeczy pochodzących z przestępstwa, które znajdowały się już w lombardach. 36-letni Piotr B. 35-letni Łukasz B i 42-letni Radosław I. trafili do policyjnej celi. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Radosław I. usłyszał je w warunkach recydywy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms