Policjanci rozpoznali mężczyzn podejrzanych o kradzież pieca - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Policjanci rozpoznali mężczyzn podejrzanych o kradzież pieca

Data publikacji 19.04.2017

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pieca elektrycznego o wartości ok. 8000 złotych. Z ustaleń wynika, że sprawcy dokonali kradzieży wykorzystując moment, kiedy piec stał przed sklepem w którym trwał remont. 36-latek i jego 64-letni kompan trafili do policyjnej celi. Podejrzani już usłyszeli zarzut. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Woli zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o tym, że doszło do kradzieży. Łupem sprawców miał być piec elektryczny o wartości ok. 8000 złotych. Z okoliczności sprawy wynika, że sprawcy wykorzystując moment remontu sklepu, dokonali kradzieży pieca, który stał na zewnątrz. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring na którym rozpoznali mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem.

Pierwszy wpadł 36-letni Paweł Z. Niedługo po nim 53-letni Grzegorz W. Obaj trafili do policyjnej celi. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms