Aktualności

Zapraszamy na debatę społeczną w nowej odsłonie. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ."

Data publikacji 20.04.2017

20 kwietnia br. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej nr 10 przy ulicy Wolskiej 75 w Warszawie rozpocznie się pierwsza w tym roku debata społeczna. Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wola do czynnego udziału w spotkaniu, w nowej formule, dotyczącym bezpieczeństwa publicznego.

Debata o bezpieczeństwie organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wola na debatę społeczną w ramach cyklu "Porozmawiamy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie odbędzie się w dniu 20 kwietnia  br., o godzinie 17. w Bibliotece Publicznej nr 10 przy ulicy Wolskiej 75 w Warszawie.

Tematem pierwszego, inauguracyjnego spotkania będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia, aplikacja "Moja Komenda" oraz bezpieczeństwo osób starszych, czyli Jak nie dać się oszukać "na policjanta”. 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w debacie.

ms