Rozpoczęło się od kradzieży psa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Rozpoczęło się od kradzieży psa

Data publikacji 18.04.2017

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zabrał psa należącego do pokrzywdzonego, ponieważ, jak tłumaczył funkcjonariuszom, pokłócił się z jego właścicielem. Okazało się, że mężczyzna groził pokrzywdzonemu, że go pobije i zniszczy jego mienie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzuty gróźb karalnych, do których w trakcie przesłuchania, przyznał się.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani przez właściciela psa, że jego znajomy ukradł mu zwierzę. Kilka minut po tym, funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, który w torbie ukrył zwierzę. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że mężczyzna groził pokrzywdzonemu, że pobije jego oraz zniszczy rzeczy należącego do niego.

Grzegorz K. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, 30-latek usłyszał dwa zarzuty gróźb karalnych. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

ms