Odpowie za łapówkę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za łapówkę

Data publikacji 12.04.2017

Wolscy policjanci zatrzymali 44-letniego Ireneusza G. Mężczyzna usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, za przestępstwo mniejszej wagi.

Policjanci z wolskiej patrolówki interweniowali wobec kierującego peugeotem. W trakcie kontroli okazało się, że 44-latek nie posiada prawo jazdy.

Mężczyzna chciał, aby policjanci uznali sprawę za niebyłą. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych próbował wręczyć im 500 złotych łapówki. Funkcjonariusze jak zwykle w takich sytuacjach zareagowali stanowczo. 44-letk został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa w przypadku mniejszej wagi, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ms