Aktualności

Uczniowie z wizytą w wolskiej komendzie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

Wolską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Redutowej. Podczas takich niecodziennych spotkań funkcjonariusz kom. Joanna Malina z zespołu ds. prewencji kryminalnej opowiadała uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i do szkoły. Uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów.

Policjantka z wolskiej komendy gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Redutowej. Kom. Joanna Malina przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych zachowań. Przypomniała o zasadach poruszania się po drodze oraz o noszeniu odblasków, mimo, że taki obowiązek nie dotyczy obszaru zabudowanego, porozmawiała o tym, kim jest osoba obca, wskazała, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Uczniowie zwiedzili również dyżurkę. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

ms

  • Wizyta dzieci w wolskiej komendzie