Trzy miesiące aresztu za włamanie do lombardu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Trzy miesiące aresztu za włamanie do lombardu

Data publikacji 03.04.2017

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 21-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Woli. Z ustaleń wynika, że sprawca pokonując zabezpieczenie włamał się do lombardu skąd dokonał kradzieży wiatrówki, kabury skórzanej i innych przedmiotów, gdzie łączna wartość strat wyniosła ok. 900 zł. 21-latek doprowadzony do prokuratury, usłyszał zarzut do którego przyznał się. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do lombardu. Na miejscu okazało się, że łupem sprawcy była wiatrówka, skórzana kabura i inne przedmioty. Pokrzywdzony oszacował je na kwotę ok. 900 zł. Zaraz po tym, funkcjonariusze z Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim doskonale znany policjantom 21-latek, mieszkaniec dzielnicy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie środka izolacyjnego. 21-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms