Rozbój za tulipana - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Rozbój za tulipana

Data publikacji 31.03.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca zażądał od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, kiedy ten odmówił, rzucił się na niego i ukradł tulipany oraz ozdoby świąteczne, po czym uciekł. 35-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Mężczyzna już usłyszał zarzut rozboju. Decyzją prokuratora, Piotr N. został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o ty, że doszło do rozboju. Z okoliczności sprawy i zeznań, wynika, że sprawca zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Kiedy ten odmówił i wyjaśnił, że ich nie ma, sprawca rzucił się na niego, uderzył go, po czym zabrał tulipany i ozdoby świąteczne, które posiadał przy sobie pokrzywdzony.

Kiedy sprawa trafiła w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, kilka dni po zdarzeniu, funkcjonariusze ustalili mężczyznę podejrzanego o rozbój. Okazał się nim 35-letni Piotr N. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, skąd prosto trafił do policyjnej celi.

Śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, doprowadzili podejrzanego do prokuratury. 35-latek usłyszał zarzut rozboju. Decyzją prokuratora Piotr N. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożonej jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms