Podawał się za policjanta, żeby ukraść telefon - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Podawał się za policjanta, żeby ukraść telefon

Data publikacji 29.03.2017

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z Woli doszło do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą, kradzież laptopa i dokumentów oraz posiadanie środków odurzających. 21-latek podejrzany jest również o to, że w lutym br. podawał się za policjanta, gdzie „podczas kontroli” dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Decyzją prokuratora 21-latek został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że w lokalu na terenie dzielnicy doszło do kradzieży laptopa, którego wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę ok. 1400 złotych. Funkcjonariusze znając okoliczności zdarzenia, przeglądając zabezpieczony monitoring, od razu rozpoznali znanego im 21-latka. Nie czekając długo udali się do jego miejsca zamieszkania. W jego pobliżu zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili środek odurzający. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne zdarzenia dotyczące kradzieży torebki wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz kradzież rozbójniczą, gdzie doszło do kradzieży roweru. Kiedy pokrzywdzony chciał odzyskać swój rower, ten zagroził, że użyje przemocy wobec niego.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przeanalizowali sprawy. Okazało się, że 21-latek ma na sumieniu jeszcze dwa zdarzenia do których doszło w lutym br. gdzie podawał się za policjanta. Z ustaleń wynika, że mężczyzna „skontrolował” pokrzywdzonego pod kątem legalności jego telefonu komórkowego, po czym ten telefon zabrał ze sobą i uciekł. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

ms