Siedem tymczasowych aresztów za pobicie na tle narodowościowym - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Siedem tymczasowych aresztów za pobicie na tle narodowościowym

Dzięki skutecznym i profesjonalnym działaniom policjantów z Woli doszło do ustalenia i zatrzymania siedmiu osób podejrzanych o pobicie obywatela Mali. Do zdarzenia doszło w autobusie, gdzie grupa osób zaatakowała pokrzywdzonego, bijąc go po całym ciele w wyniku czego odniósł on ogólne obrażenia ciała. Sprawcy podczas zdarzenia publicznie wyzywali pokrzywdzonego z uwagi na jego przynależność narodowościową. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych, w prokuraturze siedmiu z nich usłyszało zarzuty pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Sąd zastosował wobec siedmiu mężczyzn trzy miesiące aresztu.

Około godziny 17 policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o tym, że w autobusie linii 109 doszło do pobicia obywatela Mali. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony próbował wejść do autobusu. Tam znajdowała się grupa osób, która na jego widok zareagowała agresywnie, wyzywając go publicznie z uwagi na jego przynależność narodowościową w obecności innych pasażerów. Sprawcy wypchnęli pokrzywdzonego z autobusu, a następnie bili go i kopali po całym ciele. Wezwana karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala, sprawcy uciekli.

Policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą i rozpoczęli śledztwo. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia, sporządzili przy udziale biegłego z zakresu badań antroposkopijnych portret pamięciowy jednego z nich oraz rozpoczęli ustalenie grupy osób odpowiedzialnych za ten czyn. Dzięki skuteczności i profesjonalizmowi śledczych pierwszy z podejrzanych mężczyzn 20-letni Cezary K. wpadł już po kilku dniach od zdarzenia. Niedługo po nim kolejne osoby zostały wytypowane i zatrzymane, 17-letni Patryk G, 21-letni Paweł Ł. 32-letni Sebastian K. 24-letni Mariusz O. 19-letni Marcin G i 23-letni Michał M.

Policjanci wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazali podejrzanych do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu siedmiu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Przestępstwo na tle dyskryminacji zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów