Podrobiony telefon oferował do sprzedaży - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Podrobiony telefon oferował do sprzedaży

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci z Woli zabezpieczyli telefon komórkowy, który sprzedawał 29-letni obywatel Rumunii. Telefon, którym handlował był oznaczony znakiem towarowym renomowanej marki, a w rzeczywistości była to jedynie "podróbka". Policjanci zabezpieczyli towar, który szacuje się na wartość obrotową ponad 4.000 złotych. Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Policjanci z wolskiego wywiadu w niedzielny ranek odwiedzili jeden z bazarów. W pewnej chwili spostrzegli jak mężczyzna oferuje do sprzedaży telefon. 29-letni obywatel Rumunii sprzedawał towar renomowanej marki.

Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że towar  sprzedawany przez mężczyznę ma zastrzeżone znaki towarowe. Oferowany do sprzedaży telefon  nie miał wiele wspólnego z oryginałem. Szybko okazało się, że sposób zapakowania wskazuje na to, że jest to„ podróbka”.  Policjanci zabezpieczyli towar, a 29-latek został zatrzymany.

Straty wyceniono na ponad 5.000  złotych.  Mężczyzna  usłyszał zarzuty nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ms