Na „koncie” mieli kilka kradzieży, usłyszeli zarzuty - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Na „koncie” mieli kilka kradzieży, usłyszeli zarzuty

Data publikacji 14.03.2017

Policjanci z Woli zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież sklepową. Łupem ich była odzież. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że 27-letni Paweł S. i 37-latka mają na sumieniu jeszcze inne kradzieże, gdzie łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ok. 20.000 złotych. Podejrzani już usłyszeli pięć zarzutów kradzieży wspólnie i w porozumieniu, Paweł S. dodatkowo usłyszał jeszcze dwa zarzuty. Podejrzani przyznali się do ich popełnienia.

Wolscy policjanci udali się do jednego z marketów, gdzie miała miejsce kradzież sklepowa. Po przybyciu na miejsce ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że sprawcą kradzieży jest 27-letni Paweł S. i jego znajoma 37-latka. Jak wynikało z relacji pracowników ochrony, mężczyzna i kobieta wzbudzili podejrzenie swoim zachowaniem, wobec czego pracownik ochrony zaczął ich obserwować. Kiedy spostrzegł, że doszło do kradzieży natychmiast ujął ich i zaalarmował Policję. Łupem sprawców była odzież.

Paweł S. i 37-latka trafili do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W trakcie przeszukania pojazdu należącego do zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli odzież pochodzącą z kradzieży. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymane osoby mogą mieć związek z jeszcze innymi kradzieżami. Paweł S. usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży, gdzie łączne straty zostały oszacowane na kwotę ok. 20 000 złotych, natomiast 37-latka usłyszała 5 zarzutów, gdzie łączna wartość strat wyniosła ok. 4 000 złotych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ms