Wykorzystał nieuwagę, odpowie za kradzież telefonu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Wykorzystał nieuwagę, odpowie za kradzież telefonu

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy był telefon komórkowy o wartości 800 złotych. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, chwycił za telefon, który ten trzymał w kieszeni spodni i uciekł. 21-latek już usłyszał zarzut. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zostali powiadomieni o ty, że doszło do kradzieży telefonu komórkowego, którego pokrzywdzony oszacował na kwotę ok. 800 złotych. Z ustaleń wynika, że sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, chwycił za telefon, który ten trzymał w kieszeni spodni i uciekł. Pokrzywdzony opisał dokładnie okoliczności całego zdarzenia. Po dwóch dniach właściciel skradzionego telefonu spostrzegł na ulicy mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Nie czekając długo, zaalarmował funkcjonariuszy. Policjanci na miejscu zatrzymali 21-latka.

Łukasz Ż. trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów