Jak być bezpiecznym na drodze – edukacja gimnazjalistów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Jak być bezpiecznym na drodze – edukacja gimnazjalistów

Policjant zajmujący się prewencją kryminalną z wolskiej komendy asp. szt. Jacek Błaszczyk przeprowadził kolejne zajęcia profilaktyczne w Gimnazjum przy ulicy Rozłogi. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Edukacja prawna w szkołach z udziałem warszawskiej policji". Na spotkaniu nie zbrakło informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Spotkania z uczniami zawsze wzbudzają wiele zainteresowania. Uczniowie maja okazję do zadawania wielu pytań policjantom, które nurtują ich w codziennym życiu. Takie warsztaty z uczniami przeprowadził policjant z zespołu ds. prewencji kryminalnej z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk poruszył m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich. Tematem, który wzbudził wiele zainteresowań był internet, a w szczególności zagadnienia związane z przemocą w internecie. Między innymi uczniowie pytali o umieszczanie wpisów i zdjęć, rozpowszechnianie informacji oraz grożących za to konsekwencji.

Kolejną częścią podczas zajęć była szeroko pojęta profilaktyka dotycząca zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczniowie zadawali wiele pytań związanych z tą tematyką. Policjant przypomniał o bezpiecznym poruszaniu się w pobliżu pasa ruchu i o wyposażeniu w odblaski.

Kolejne zaplanowane spotkania już wkrótce.

ms

  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami