Scyzorykiem porysował 12 pojazdów, usłyszał już zarzuty - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Scyzorykiem porysował 12 pojazdów, usłyszał już zarzuty

Data publikacji 06.03.2017

Dzielnicowi z komendy na Woli zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie 12 pojazdów. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych to niemal 19000 złotych. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca porysował karoserię pojazdów różnych marek przy użyciu scyzoryka. Policjanci z wydziału do walki przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy, 27-letni Eryk J. usłyszał już zarzuty. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 19 dzielnicowi z Woli otrzymali zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna uszkodził karoserię kilku pojazdów. Funkcjonariusze nie czekając długo udali się na miejsce. Po kilku minutach obserwacji spostrzegli mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał osobie podejrzewanej o uszkodzenie mienia. Kiedy ten spostrzegł policjantów rozpoczął ucieczkę. Po chwili 27-latek był już w ich rękach. Zdenerwowany mężczyzna próbował im się wyrwać. Po zatrzymaniu, mundurowi zabezpieczyli scyzoryk, którym najprawdopodbniej zostały zniszczone pojazdy.

Eryk J. trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wspólnie z dzielnicowymi dotarli do pokrzywdzonych. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę niemal 19000 złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał 12 zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms