Usłyszeli zarzuty za kradzież i paserstwo - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Usłyszeli zarzuty za kradzież i paserstwo

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca dokonał kradzieży różnych artykułów, w tym zegarek. Łączna wartość strat wyniosła ponad 2000 złotych. Policjanci dotarli również do pasera. Piotr C. i Sławomir R. trafili do policyjnej celi. Obaj już usłyszeli zarzuty i poddali się karze bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili sprawę dotyczącą kradzieży różnych artykułów, m.in. kosmetyków, gdzie łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 500 złotych. Funkcjonariusze wytypowali osobę mogącą mieć związek z przestępstwem. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, w trakcie służby spostrzegli na ulicy podejrzewanego Piotra C. 30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne przestępstwo związane również z kradzieżą zegarka o wartości ok. 1600 złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Jak się okazało, Piotr C. był już karany i przebywał w zakładzie karnym kilka lat. Funkcjonariusze dotarli również do pasera. Sławomir C. usłyszał zarzut i przyznał się do zarzucanego czynu. Podejrzani poddali się dobrowolnie karze bezwzględnego więzienia.

ms