Spotkanie w wolskiej komendzie podczas ferii zimowych - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Spotkanie w wolskiej komendzie podczas ferii zimowych

Wolską komendę odwiedziły dzieci w ramach akcji „Zima w Mieście”. Podczas takich niecodziennych spotkań funkcjonariusz asp. szt. Jacek Błaszczyk z zespołu ds. prewencji kryminalnej opowiada im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów.

Policjant z wolskiej komendy gościł dzieci z placówki szkolnej w ramach akcji „Zima w Mieście”. Asp. szt. Jacek Błaszczyk przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, czyli jak należy zachować się podczas zabaw na śniegu i lodowisku. Przypomniał o zasadach poruszania się po drodze oraz o noszeniu odblasków, mimo, że taki obowiązek nie dotyczy obszaru zabudowanego, porozmawiał o tym, kim jest osoba obca, wskazał, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Uczniowie przypomnieli sobie  numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Uczniowie zwiedzili również dyżurkę. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

ms

  • Spotkanie z dziećmi w wolskiej komendzie
  • Spotkanie z dziećmi w wolskiej komendzie
  • Spotkanie z dziećmi w wolskiej komendzie
  • Spotkanie z dziećmi w wolskiej komendzie