"Dojrzały Pieszy" – spotkanie z seniorami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

"Dojrzały Pieszy" – spotkanie z seniorami

Policjanci z Woli prowadzą działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „DOJRZAŁY PIESZY”. Akcja skierowana jest do osób, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jej celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem „seniorów”. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się również jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, ci przekazują często oszczędności całego życia.

Asp.szt. Jacek Błaszczyk w Ośrodku Wsparcia przy ul. Zawiszy podczas spotkania z seniorami, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, policjant uświadamiał seniorów o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

ms

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami