Aktualności

Małżeństwo zatrzymane pod zarzutem sutenerstwa i stręczycielstwa

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali małżeństwo podejrzane o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, od pewnego czasu udostępniali oni mieszkanie i przyjmowali korzyści majątkowe z uprawniania prostytucji. Śledczy odzyskali pieniądze pochodzące z przestępstwa oraz zabezpieczyli ponad 37 tys. zł na poczet przyszłych kar. Barbara B. i Robert K. już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z ułatwianiem i czerpaniem korzyści finansowej z uprawiania nierządu. Z ustaleń wynika, że sprawcy pobierali pieniądze od kobiet za uprawianie nierządu, udostępniali do tego lokal, publikowali anonse na portalach internetowych oraz udzielali informacji o świadczonych usługach.

Sumienna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Pierwsza wpadła 35-letnia Barbara B. Niedługo po tym wpadł 37-letni Robert K. Oboje trafili do policyjnej celi. W trakcie przeszukania policjanci odzyskali pieniądze w wysokości 23 tys zł. pochodzące z przestępstwa i zabezpieczyli środki pieniężne w wysokości 37 tys zł. na poczet przyszłych kar i grzywien. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście telefonów komórkowych, laptopy i karty do telefonów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanym osobom czerpania korzyści z nierządu oraz ułatwiania uprawiania prostytucji. Podejrzani już usłyszeli zarzuty za sutenerstwo i stręczycielstwo. Decyzją prokuratora Robert K. został objęty dozorem policyjnym. Teraz może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymaną kobietą
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Środki pieniężne zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczone przedmioty