Aktualności

Zatrzymani do uszkodzenia aut, przystanku i tramwaju usłyszeli zarzuty

Policjanci z Woli ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia poprzez wybicie szyb w kilku prywatnych pojazdach, wiacie przystankowej i tramwaju. Do zdarzeń doszło na początku stycznia br. 47-letni Marek R. i 45-letni Krzysztof P. zostali zatrzymani w miejscowościach podwarszawskich. Policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania przedmioty przypominające broń, narkotyki oraz pieniądze na poczet przyszłych kar. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratora 45-letni Krzysztof P. został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z wydziału do  walki  z przestępczością przeciwko  mieniu z wolskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, realizowali czynności w związku z prowadzonym dochodzeniem dotyczącym uszkodzenia mienia, gdzie łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 11 000 złotych. Do zdarzeń  doszło na początku stycznia, gdzie najprawdopodobniej przy użyciu wiatrówki uszkodzono szyby w kilku prywatnych pojazdach, wiacie przystankowej i tramwaju.

We wczesnych godzinach rannych policjanci z komendy na Woli udali się do podwarszawskich miejscowości w celu zatrzymania i doprowadzenia osób realizując Postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego Marka R. i 45-letniego Krzysztofa P. W trakcie przeszukania mieszkań, w których przebywali mężczyźni policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie trzy przedmioty przypominające broń palną, słoik z zawartością suszu roślinnego, kilkanaście telefonów komórkowych, a także  27 000 złotych i 350 euro na poczet przyszłych kar.

Marek R. i Krzysztof P. trafili do policyjnej celi. Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzuty. Krzysztof P. usłyszał łącznie 11 zarzutów, z czego 10 dotyczył uszkodzenia mienia, jeden dotyczył posiadania środków odurzających. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór. Marek R. usłyszał 10 zarzutów uszkodzenia mienia. Zabezpieczone przedmioty przypominające broń palną zostały przekazane do biegłego z zakresu balistyki. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/ij

  • Środki pieniężne zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczonone przedmioty przypominające broń palną
  • Zabezpieczonony przedmiot przypominający broń palną
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...