Odpowiedzą za kradzież butów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież butów

Data publikacji 02.02.2017

Obuwie o łącznej wartości ponad 1000 złotych były łupem dwóch obywateli Armenii. Pierwszy z mężczyzn 31-latek został zatrzymany „na gorąco” w wolskim markecie. Drugi z mężczyzn wpadł niedługo po nim. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Odzyskany towar wrócił do sklepu. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wolscy policjanci udali się do jednego z marketów, gdzie miała miejsce kradzież sklepowa. Po przybyciu na miejsce ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że sprawcami kradzieży najprawdopodobniej są obywatele Armenii. Jak wynikało z relacji pracowników ochrony, mężczyźni wzbudzili podejrzenie swoim zachowaniem, wobec czego pracownik ochrony zaczął ich obserwować. Kiedy spostrzegł, że doszło do kradzieży natychmiast ujął jednego z nich, drugi w tym czasie uciekł. Policjanci od razu ustalili ich tożsamość. Drugi z mężczyzn, 42-latek został zatrzymany.

Obaj trafili do policyjnej celi. Dochodzeniowcy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms