Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione koła, podejrzany usłyszał zarzut

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy zatrzymali 26-letniego Dawida S. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie kradzieży. Jego łupem były opony z felgami o wartości ok. 3300 zł. 26-latek wpadł prosto w ręce funkcjonariuszy, kiedy próbował odnaleźć miejsce ukrycia skradzionego łupu. Po usłyszeniu zarzutu, decyzją prokuratora, Dawid S. został objęty dozorem policyjnym.

Około północy otrzymali informację, że w okolicy ulicy Alei Solidarności najprawdopodobniej doszło do kradzieży kół. Na miejscu mundurowi spostrzegli pojazd, który padł łupem sprawcy. Po chwili obserwacji, zauważyli idącego mężczyznę, który rozglądał się dookoła siebie. W pewnym momencie podszedł on do ukrytego wcześniej łupu i zabrał dwa koła. W tym czasie mundurowi podjęli interwencję.

26-letni Dawid S. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzut usiłowania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Decyzją prokuratora, 26-latek został objęty dozorem policyjnym. Odzyskany łup wrócił do właściciela.

ms