"Odblaskuj", czyli świeć przykładem na Woli- cykl spotkań - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

"Odblaskuj", czyli świeć przykładem na Woli- cykl spotkań

Wolscy profilaktycy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 63 im. Zawiszy Czarnego przy ul. Płockiej 30 we współpracy z Sekcją Profilaktyki WRD KSP i wolską Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, przeprowadzili kolejne zajęcia z uczniami w ramach stołecznej kampanii „ODBLASKuj”. Wspólne zajęcia teoretyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się w pobliżu pasa ruchu, a następnie praktyczne zajęcia poza terenem szkoły, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. To cykl działań rozpoczynający się na Woli i Bemowie.

Pełne emocji spotkanie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr. 63 zorganizowane przez wolskich policjantów we współpracy z Sekcją Profilaktyki WRD KSP i wolską Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, odbyło się w środowy poranek. Działania, które na co dzień prowadzą policjanci z Woli mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. W tym celu organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć szkolnych. Działania te są wsparte kampanią społeczną „ODBLASKuj”, w której ramach powstał spot filmowy mający zwrócić uwagę osób w każdym wieku, szczególnie zaś dzieci i ich opiekunów na kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze.

We współpracy ze szkołą zajęcia rozpoczęły się na placu szkolnym, gdzie zostały przekazane dzieciom informacje dotyczące ogólnie pojętego bezpiecznego poruszania się w pobliżu pasa ruchu, w drodze do szkoły i bezpiecznego z niej powrotu do domu. To pierwsza część spotkania, którą wolscy profilaktycy przeprowadzili wspólnie z policjantem z Sekcji Profilaktyki stołecznego ruchu drogowego. Przy tej okazji wolska Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego podarowała dzieciom kamizelki odblaskowe, w które dzieci natychmiast ubrały się. Po tym uczniowie wraz z opiekunami i policjantami poszli w kierunku skrzyżowania, by zaprezentować swoje umiejętności poruszania się w pobliżu drogi.

Uczniowie z pełną powagą podeszli do zadania i bezbłędnie pokonali, w obecności opiekunów i policjantów, ruchliwe skrzyżowanie. Po tym bezpiecznie wrócili na teren szkoły. Wzorowe wykonanie zadania zostało wynagrodzone przez policjantów. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a na koniec mogły obejrzeć policyjny radiowóz. Pierwszoklasiści zobowiązali się po zakończonych lekcjach do spaceru w tym dniu z rodzicami i przypomnieniu im o bezpiecznym poruszaniu się przy skraju pasa ruchu, oczywiście wraz z odblaskiem.

To dalszy cykl takich spotkań z uczniami na Woli i Bemowie.

ms

  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi