Bezpieczeństwo w sieci - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Bezpieczeństwo w sieci

Data publikacji 24.09.2015

Wolscy policjanci gościli w Gimnazjum 47, gdzie prowadzili zajęcia z uczniami na temat świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas szkolenia i warsztatów wykorzystany został program edukacyjny „W Sieci”, który opracowała firma Microsoft i Fundacja Dzieci Niczyje, pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Wolscy policjanci uczestniczyli w cyklu spotkań z młodzieżą z gimnazjum nr 47..  Funkcjonariusze prowadzili zajęcia edukacyjne na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieostrożne i nieświadome korzystanie z Internetu. Dzisiaj niemal każde dziecko w wieku szkolnym ma dostęp do Internetu za pośrednictwem komputera, a także innych urządzeń takich jak tablet czy smartfon i świetnie radzi sobie z ich obsługą. Z drugiej zaś strony, brak świadomości oraz doświadczenia, a także skłonność do eksperymentowania i łatwego nawiązywania kontaktów powodują, że jest to grupa wiekowa najbardziej narażona na niebezpieczeństwa w sieci. 

Podczas szkolenia i warsztatów wykorzystany został program edukacyjny „W Sieci”, który opracowała firma Microsoft i Fundacja Dzieci Niczyje, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Obejmuje on specjalny, 25-cio minutowy materiał wideo stylizowany na popularne wśród młodzieży programy typu talk-show. Prowadzącą jest popularna piosenkarka – Ewa Farna. Film uzupełnia komplet scenariuszy zajęć lekcyjnych dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Dzięki materiałom dydaktycznym policjanci mogli w ciekawy sposób poprowadzić zajęcia dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

 

jb