Odpowie za znęcanie się nad żoną - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 12.01.2022

Zatrzymany przez policjantów z Woli 64-latek podejrzewany jest o to, że przez ostatnich kilka miesięcy znęcał się zarówno psychicznie, jak i fizycznie nad żoną. Mężczyzna usłyszał już zarzut i odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 22 policjanci zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że jej mąż groził jej pozbawieniem życia. Gdy jest nietrzeźwy awanturuje się i bardzo często wszczyna awantury, podczas których używa słów wulgarnych pod jej adresem, popycha i szarpie.

64-latek został przez funkcjonariuszy zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że wobec mężczyzny został zastosowany nakaz opuszczenia mieszkania zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli, Wydział Cywilny, jednak za zgodą kobiety jej mąż „pomieszkiwał” razem z nią. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną w warunkach recydywy. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.  

kom. Marta Sulowska