Przywłaszczył znaleziony portfel - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Przywłaszczył znaleziony portfel

Data publikacji 11.01.2022

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna będąc w lokalu zwrócił uwagę na leżący na podłodze portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Nie szukał właściciela, zabrał portfel i opuścił miejsce. Kilkanaście dni później zaskoczony wizytą policjantów trafił na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie przywłaszczenia. Chodziło o portfel, który pokrzywdzony zgubił w lokalu. Funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia i przejrzeli monitoring. Na nagraniu utrwalił się moment, kiedy portfel wypadł pokrzywdzeniu z bluzy, po chwili jakiś mężczyzna podchodzi i zabiera go.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska