Aktualności

Pod okiem kamery kradli rowery, na oczach policjantów je rozkręcali

Data publikacji 07.01.2022

To był pechowy dzień dla dwóch obywateli Gruzji. Najpierw pod okiem miejskiej kamery skradli dwa rowery, które przerzucili przez ogrodzenie, później na oczach policjantów je rozkręcali. Kiedy zauważyli umundurowany patrol podjęli próbę ucieczki. Dosłownie po chwili byli w ich rękach. Podejrzani już usłyszeli zarzuty karne, jeden z nich odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Z informacji wynikało, że dwóch mężczyzn pod okiem kamery przerzuciło dwa rowery przez ogrodzenie. Po chwili oddalili się z miejsca. Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawców. W tym czasie inny patrol zauważył dwóch mężczyzn, którzy na ich oczach rozkręcali rowery. Rysopis obu mężczyzn odpowiadał wizerunkom sprawców. Kiedy mężczyźni spostrzegli policjantów od razu podjęli próbę ucieczki. Dosłownie chwilę później byli w rękach funkcjonariuszy.

Dwaj obywateli Gruzji w wieku 35 i 41 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Rowery zostały zabezpieczone. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/rm