O służbie w Policji i nie tylko - spotkanie z uczniami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

O służbie w Policji i nie tylko - spotkanie z uczniami

Data publikacji 25.11.2021

Policjant z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z wolskiej komendy spotkał się z uczniami siódmych klas bemowskiej szkoły podstawowej, aby porozmawiać o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Opowiedział im również o służbie w Policji oraz o tym, czym zajmują się policjanci.

Policjant z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w bemowkiej szkole podstawowej, aby porozmawiać z uczniami klas siódmych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk  przypomniał między innymi o zagrożeniach, a także poruszył m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już  jako dorosły.

Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

kom. Marta Sulowska