Aktualności

Wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu, obowiązywały go sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci z wolskiej patrolówki zatrzymali kierującego fiatem. Okazało się, że 42-letni kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące jeszcze przez kolejne trzy lata. Podejrzany usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowych zakazów.

Po godzinie 22 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy zauważyli jak kierujący fiatem przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci pojechali za nim. Spostrzegli jak po przejechaniu krótkiego odcinka drogi mężczyzna parkuje pojazd i szybkim krokiem próbuje się oddalić. Policjanci nie tracąc mężczyzny z oczu ruszyli za nim. Po chwili wszystko było już jasne. Okazało się, że 42-latek był nietrzeźwy i miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący nie powinien wsiadać za kółko bowiem posiada dwa prawomocne wyroki sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące jeszcze przez kolejne trzy lata.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości mając dwa aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska