9 zarzutów za oszustwo - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

9 zarzutów za oszustwo

Data publikacji 23.11.2021

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy skutkujący przedstawieniem dziewięciu zarzutów oszustwa pracownikowi lombardu. Z wstępnych informacji wynika, że mężczyzna tworzył fikcyjne umowy sprzedaży, następnie generował wykup sprzętu przez klienta zaniżając kwotę wykupionego towaru. W takim sposób naraził pracodawcę na straty wynoszące około 10 tysięcy złotych. Za to może grozić mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży i podrabiania podpisów. Chodziło o pracownika lombardu. Policjanci rozpoczęli ustalenia. Z wstępnych informacji wynika, że mężczyzna miał realizować przestępczy proceder przez miesiąc i były to różnego rodzaju działania polegające na edytowaniu oraz tworzeniu fikcyjnych umów, podpisów oraz przyjmowaniu towarów, których faktycznie nie było na stanie oraz zaniżania tych cen. W tej sprawie policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki  przestępczością przeciwko mieniu, którzy gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska